Chcesz sprzedać lub wynająć dom lub mieszkanie? Potrzebujesz świadectwa charakterystyki energetycznej.

 

Dokument ten, nazywany też certyfikatem lub paszportem energetycznym informuje o zapotrzebowaniu budynku lub jego części na energię niezbędną do podgrzania pomieszczeń, uzyskania ciepłej wody, klimatyzacji i wentylacji, a także oświetlenia pomieszczeń.

 

Posiadanie świadectwa jest obowiązkowe dla właścicieli domów jedno i wielorodzinnych oraz mieszkań, gdy zdecydują się na ich sprzedaż lub wynajem. Więcej – o świadectwie energetycznym trzeba informować potencjalnych nabywców już w ogłoszeniu zbycia lub najmu, a w przypadku sprzedaży dołączyć je do aktu notarialnego.

 

Świadectwo przyda się również, jeśli planujesz skorzystać z dofinansowania do pompy ciepła w programie „Moje Ciepło” i jako załącznik do wniosku o obniżenie oprocentowania kredytu w Twoim banku.

 

Dom Expert oferuje usługę sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej dla mieszkań i domów na rynku wtórnym i pierwotnym. Zatrudniamy inżynierów, którzy szybko i sprawnie przeprowadzą audyt energetyczny budynku i wystawią świadectwo. Ich uprawnienia potwierdza wpis do wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw energetycznych prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii (https://rejestrcheb.mrit.gov.pl/bgk-sr/pomoc/opublikowanyuprawniony_pl).

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu!